25 otwarte posiedzenie Zarządu MKT

Co działo sie na 25 posiedzeniu Zarządu MKT

21 grudnia wieczorem w Klinice Chorób Płuc odbyło się 25, przedświąteczne otwarte posiedzenie Zarządu Klubu. Najważniejszymi punktami programu były:

  • premierowa projekcja filmu z II edycji Rowerowego Rajdu MKT z Biegiem Dunaju
  • prezentacja z trekkingu Klubu w lapońskiej tundrze z wejściem na najwyższy szczyt Szwecji - Kebnekaise

Następnie dyskutowaliśmy nad planami działalności w roku 2019. Z uwagi na wojnę na Ukrainie planowany przedtem ze Stowarzyszeniem Chorych na Astmę wyjazd Odessy, która znajduje się dość blisko konfliktu, wydaje się wątpliwy. Padł pomysł wyjazdu do Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Ostateczne ustalenia zapadną podczas spotkania z okazji 20 lecia Stowarzyszenia Chorych na Astmę 23 stycznia w lubelskim Trybunale, na które zaprosiła członków MKT Irena Szkutnik.
W kwietniu i na początku maja rodzina Krawczyków wyrusza być może do bazy pod Everestem wraz z zaprzyjaźnionym Klubem Annapurna. Koszty nie są małe, ale być może ktoś chciałby się dołączyć. Trekking dojdzie do skutku, jeśli będzie wystarczająca liczba chętnych. Informacje o trekkingu są na stronie Annapurna Klub.
Drugi etap rowerowego rajdu wzdłuż Dunaju zaplanowaliśmy najprawdopodobniej na początku lipca w terminach 3.07 - 14.07 lub 5.07-17.07. Do Budapesztu dostaniemy się samolotem lub pociągiem z Warszawy. Z Węgier wjedziemy do Serbii i prze Belgrad dostaniemy się do granicy z Rumunią. Z granicy z Rumunią (też granicy Unii) odbierze nas bus - wszyscy chętni mile widziani.
Nie ustaliliśmy ostatecznych planów wyjazdów górskich. W planie pozostają pomysły :

  • Wyprawa na najwyższy szczyt Norwegii i do Parku Narodowego Jottunheimen,
  • Wyprawa na najwyższe szczyty Serbii, Kosowa, Bośni i Chercegowiny i Chorwacji,
  • Wyprawa na Mulhacen - najwyższy szczyt kontynentalnej Hiszpanii i przejście Drogi Trzytysięczników w Sierra Nevada

Nadal w dalszych planach pozostaje wyprawa na Narodną w Uralu Subpolarnym oraz na najwyższy szczyt Islandii. Wszyscy klubowicze jak zwykle mogą zgłaszać deklaracje do jakich wyjazdów chcieliby dołączyć lub jakie sami mają propozycję - ostateczne decyzje zapadną najwcześniej w styczniu.
Spotkanie zakończyło się , jak zwykle owocną kontynuacją dyskusji w Old Pubie na Starym Mieście.